Medjugorie

7 - 15.10.2017 r.

Program:

1 dzień  Wyjazd w  godzinach  dopołudniowych w  kierunku  granicy. Przejazd  non stop    przez
Katowice, Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację.

2 dzień Przyjazd do pensjonatu w Medjugorie, zakwaterowanie, czas wolny. Obiadokolacja. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w międzynarodowej Mszy Świętej o godz. 18:00.

3 dzień Śniadanie. Zwiedzanie miasta Medjugorie z przewodnikiem polskojęzycznym: Kaplica Adoracji, Kamienna figura Królowej Pokoju (dzieło Dino Felicjo z Włoch, która stała się symbolem sanktuarium, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. Uczestnictwo w Mszy Św. w języku polskim o godz. 13:00. Zwiedzanie Podbrdo – Góry Objawień, miejsca pierwszych objawień Matki Bożej, a także Wspólnoty Cenacolo dla byłych narkomanów z całego świata. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja.

4 dzień Śniadanie. Wyjazd do Dubrownika, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, dla chętnych mury obronne okalające miasto (dodatkowo płatny wstęp ok. 10 euro). Możliwość uczestniczenia we Mszy św. w kościele św. Błażeja z indywidualnym błogosławieństwem przeciwko chorobom gardła. Czas wolny. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień Śniadanie. Wyjazd do Gradaca i przepłynięcie kutrem na wyspę Hvar (najdłuższa wyspa Chorwacji ­ 77 km, słynąca z licznych upraw lawendy). W drodze powrotnej na kutrze obiad (ryba z grilla, rakija, wino, soki). Krótki pobyt na plaży. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja.

6 dzień Śniadanie. Wyjazd do Mostaru, zwiedzanie pięknego starego miasta bośniackiego wraz z przewodnikiem polskojęzycznym, przejazd słynną Aleją Snajperów, spacer po starym rynku, czas wolny. W drodze powrotnej zwiedzanie Pocitelji, usytuowanego na wzgórzu tureckiego meczetu i medressy. Miasteczko Blagaj ze źródłem rzeki Buny wraz z muzułmańskim klasztorem derwiszów
z przełomu XV i XVI w. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja.

7 dzień Śniadanie. Wczesny wyjazd pod Górę Krzyżową Kriżewac -­ wzgórze wznoszące się nad Medjugorie ­ 520 m, dla chętnych odbycie drogi krzyżowej. Po południu wyjazd do wodospadów Kravica na rzece Trebiżat, jednego z niezwykłych i uroczych miejsc Bośni i Hercegowiny, odpoczynek - możliwość leżakowania (w zależności od pogody). Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja.

8 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z pensjonatu ok. godz. 8:00 i wyjazd w kierunku wybrzeża. Przyjazd na Riwierę Makarską. Przejazd drogą na masywie gór Biokovo 600 m n.p.m. Kilkugodzinny odpoczynek na najpiękniejszej plaży chorwackiej. Możliwość korzystania z kąpieli słonecznej i morskiej. Również Msza Święta w pobliskim Sanktuarium Maryjnym „Verpic”.

9 dzień
Przyjazd do kraju.

Kolejność programu może ulec  zmianie.

Codziennie o godz. 18:00 możliwość uczestnictwa w Mszy Świętej w różnych językach świata.

Całkowity koszt:  750 zł i 170 euro

Cena zawiera:

• przejazd autokarem
  • 6 noclegów
  • śniadania i obiadokolacje w czasie pobytu
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • koszt przewodników
  • ubezpieczenie

Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 200 zł

Biuro PTTK zastrzega sobie możliwość zmiany w programie imprezy organizowanej przez nasz Oddział z przyczyn od nas niezależnych. Z powodu niewystarczającej ilości zgłoszeń wyjazd może być odwołany w terminie powyżej 14 dni przed rozpoczęciem imprezy. Impreza odbędzie się przy udziale min. 25 osób, w przypadku mniejszej liczby chętnych nastąpi zwrot zaliczki.