Miejsce:

MEKSYK

Termin:

08 - 22/02.2020 R.

Opis:


DZIEŃ 1: (08.02.2020)

Wyjazd z Łodzi (możliwość wyjazdu z Pabianic przy odpowiedniej ilości osób) . Przejazd na lotnisko, przelot do Meksyku.

DZIEŃ 2: (09.02.2020)

Przylot do Miasta Meksyk w godzinach wieczornych. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: (10.02.2020)

Śniadanie. Przejazd do Narodowego Muzeum Antropologii i Historii, gdzie są wspaniałe zbiory archeologiczne i etnograficzne dotyczące dawnych i współczesnych Indian meksykańskich, najlepsze tego rodzaju muzeum na świecie. City tour po Centrum Historycznym (m.in. Plac Zocalo, Pałac Narodowy, Katedra Metropolitarna). Przejazd do południowej dzielnicy miasta, Xochimilco i przejażdżka stylizowanymi gondolami po dawnych kanałach azteckich. Obiadokolacja na łodziach. Nocleg.

DZIEŃ 4: (11.02.2020)

Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Gwadalupe. Zwiedzanie tzw. Miasteczka Matki Bożej, na które składają się piękne kościoły i kaplice związane z kultem Madonny objawionej na Tepeyaku. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakupy pamiątek. Przejazd do strefy archeologicznej Teotihuacan, oddalonej o 48 km od stolicy. Wspaniałe Piramidy: Słońca, Księżyca, Pierzastego Węża są najczęściej fotografowanymi budowlami w całym Meksyku. Zwiedzanie zespołów pałacowych m.in. Quetzalpapalotla. Kolacja w pobliżu piramid. Krótki pokaz folkloru indiańskiego. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 5: (12.02.2020)

Śniadanie. Zwiedzanie Tula, niegdyś stolicy potężnej cywilizacji Toltekow, gdzie znajdują się miedzy innymi słynni na cały świat Atlanci. Przejazd do Queretaro, pięknego kolonialnego miasta ważnego w XIX-wiecznej historii Meksyku, ponieważ w nim zaczęła się heroiczna walka o niepodległość Meksyku spod korony hiszpańskiej. Wizyta w Klasztorze Św. Krzyża, gdzie znajdują się między innymi endemiczne krzewy, które wydają kolce w kształcie krzyży. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 6: (13.02.2020)

Śniadanie. Zwiedzanie Puebla, tego najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku: kolonialna Starówka, kościół św. Dominika, Katedra. Przejazd w kierunku nadmorskiego portu Veracruz, położonego nad brzegami Zatoki Meksykańskiej. Po drodze wizyta na jednej z wielu plantacji kawy. Zapoznanie się z procesem upraw i produkcji kawy, degustacja i możliwość zakupów. Przejazd do Veracruz i spacer po mieście. Zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Veracruz.

DZIEŃ 7: (14.02.2020)

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Villahermosa, stolicy stanu Tabasco. Zwiedzanie Parku Olmeków: kompleksu archeologiczno – przyrodniczego. Olmekowie, to najstarsza cywilizacja Mezoameryki, znana między innymi z wielkich, bazaltowych głów władców lub wojowników Olmeckich. Podziwianie zwierząt, które żyją w tropikalnym stanie Tabasco. Przejazd na nocleg do Palenque. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: (15.02.2020)

Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Po drodze wizyta pod kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9: (16.02.2020)

Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula, gdzie znajduje się niezwykły synkretyczny kościółek i Zinacantan, gdzie odwiedzimy jedną z indiańskich rodzin. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w dramatycznej scenerii jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Możliwość zobaczenia małp, krokodyli i ptactwa wodnego. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

DZIEŃ 10: (17.02.2020)

Śniadanie. Po drodze do Oaxaca krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich Zwiedzanie, położonej na wzgórzu, dawnej stolicy cywilizacji Zapoteków – Monte Alban. Przyjazd do Oaxaca. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11: (18.02.2020)

Śniadanie. Spacer po kolonialnym mieście Oaxaca: Główny Plac Miasta, Kościół Św. Dominika, miejscowy targ i fabryka wyrabiająca czekoladę. Przejazd malowniczą drogą, w scenerii charakterystycznych dla Meksyku kaktusów (krótka przerwa na zdjęcia) do Taxco. Kolacja i nocleg w Taxco.

DZIEŃ 12: (19.02.2020)

Śniadanie. Zwiedzanie „stolicy srebra” Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta: barokowym kościół Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 13: (20.02.2020)

Wypoczynek All inclusive.

DZIEŃ 14: (21.02.2020)

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko w mieście Meksyk. Po drodze obiad w przepięknej hacjendzie. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 15: (22.02.2020)

Powrót do Polski. Przejazd do Łodzi

Cena:

4.100 zł + 1750 USD

Świadczenia:

- hotele 4*, według lokalnej kategorii

- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco

- napiwki w hotelach i restauracjach

- transfery i transport klimatyzowanym autobusem (od 2 do 14 osób w vanie)

- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

- przewodnika-pilota po polsku

- codzienne Msze Święte


CENA NIE ZAWIERA:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive

- napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok 60 usd/pax)Uwagi:

Termin imprezy może ulec modyfikacji o ok 2 dni w zależności od lotu

Przy zapisie wpłata zaliczki: 1.000 zł/os.


Organizator: Biuro Turystyczne "LAZUR". Gwarancja ubezpieczeniowa 01.100.378


Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie przez organizatora.