Miejsce:

Teatr Wielki w Łodzi

Termin:

21.01.2024 r. (niedziela)

Opis:

Operetka w trzech aktach. Spektakl w języku polskim z polskimi napisami.


Trudno w operetce doszukiwać się sensu, logiki czy racjonalizmu, nie o to wszak w niej chodzi. Nie inaczej jest w NOC W WENECJI; zawiłości libretta stwarzają nieprawdopodobne i zaskakujące sytuacje, a wraz z często irracjonalnymi reakcjami bohaterów przynoszą humor i zabawę. Ta klasyczna operetka wiedeńskiego kompozytora tworzy wraz z ZEMSTĄ NIETOPERZA i BARONEM CYGAŃSKIM mistrzowską triadę gatunku. Znaleźć w niej można wszystko to, co najprzyjemniejsze dla oka, ucha i ducha. Dla wiedeńskiego króla walca libretto i tym razem stało się jedynie pretekstem do stworzenia iskrzącej się dowcipem muzyki, efektownych arii i popisowych scen zbiorowych. A wszystko w niezwykłej scenerii weneckiego karnawału z jego tajemniczością, wymyślnymi maskami i kostiumami jak nie z tego świata.

Nasza najnowsza realizacja tylko podkreśla wesoły charakter dzieła, a twórcy łódzkiej inscenizacji zdają się bawić możliwościami formy, nie unikając przy tym nawiązywania do klasycznych rozwiązań w interpretacji i budowania przestrzeni scenicznej tej fantastycznej operetki.”

Kompozytor: Johann Strauss
Autor libretta: F. Zell (pseud. Camillo Walzella) i Richard Genée
Czas trwania: 3 h 10 min (2 przerwy)

Cena:

Cena 135 zł/os.

Świadczenia:

W cenie zapewniamy:
- bilet wstępu na spektakl (parter)
- przejazd
- opiekę pilota

Uwagi:

ZAPISY DO 27 LISTOPADA 2023 R. !!!

WYJAZD : godz. 15:45

 

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie przez organizatora.