Miejsce:

WILNO-TROKI

Termin:

6-8.03.2020 r.

Opis:

Już niedługo, w Wilnie odbędzie się Jarmark św. Kazimierza, popularne Kaziuki. Trwać będzie trzy dni. Początkowo odpust, a następnie połączony z odpustem jarmark odbywa się nieprzerwanie od ponad 400 lat w dzień patrona Litwy - zmarłego 4 marca 1484 r. św. Kazimierza Jagiellończyka, syna Władysława Jagiełły.


1 DZIEŃ: Wyjazd 06.03.2020 Przejazd do Wilna, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Wileńskiej starówki.
Od Ostrej Bramie, spacer starówką w dół do placu Katedralnego: Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, zaułek bernardyński z Muzeum Mickiewicza. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

2 DZIEŃ Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, dalsze zwiedzanie Wilna: przejazd na Rossę i zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudskiego następnie przejazd. Góra Trzech Krzyży, z której zobaczymy piękną panoramę wileńskiej starówki. Udział w Jarmarku Kaziukowym. Obiad we własnym zakresie, będzie można skosztować różnych litewskich specjałów na ulicznych stoiskach lub w restauracjach. Kolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:  Śniadanie. Przejazd do Trok - zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Po zwiedzaniu degustacja kuchni karaimskiej (kibiny - duże pierogiz kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa podane z tradycyjnym karaimskim rosołem). Czas wolny. Po południu wyjazd w drogę powrotną.

Cena:

695 zł + 15 euro (przewodnicy lokalni, wstępy, zestawy tour guide)

Świadczenia:

Przejazd autokarem,zakwaterowanie w pokojach 2-,3 - osobowych, wyżywienie 2 x dziennie (2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad rosół z kibinami) , opiekę polskiego pilota, przewodników lokalnych, zestawy indywidualnego nagłośnienia Tour Guide, ubezpieczenie NNW +od następstw nieszczęśliwych wypadków, KL kosztów leczenia. 

CENA NIE ZAWIERA: napojów do kolacji, wydatków własnych.

Uwagi:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie..
2. Dokumentem upoważniającym do przekroczenia granicy polsko – litewskiej jest dowód lub paszport.

 WYJAZDY: Pabianice (4.30), Łódź (5.00), Zgierz (5.20), Warszawa (ok 7.15)

Organizator : Biuro Turystyczne LAZUR

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie przez organizatora.